Staże dla absolwentów

Światowy Dzień AIDS, Dzień walki z AIDS, obchodzony jest 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku. Zgromadzenie Ogólne ONZ wyraziło swoją troskę w związku ze skalą pandemii, podkreślając znaczenie obchodów tego dnia w swojej rezolucji 43/15 z 1988 roku.


W tym dniu na całym świecie, w tym i  w Polsce, odbywają się m.in. konferencje, happeningi oraz akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS. Krajowe Centrum ds. AIDS (Polska) w ramach Światowego Dnia Walki z AIDS od 2001 roku prowadzi kampanie multimedialne. Wpisany przez mgr Anna Gacek 02 grudnia 2013

DSC01381th„Dążymy do ZERA. Zero nowych zakażeń HIV. Zero dyskryminacji. Zero zgonów związanych z AIDS” - pod takim hasłem Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca w 2011 r. rozpoczęła kampanię przeciwko AIDS.  W tym roku motywem kampanii jest „Zero zgonów związanych z AIDS” , który ma pokazać, jak ważne jest leczenie osób zakażonych wirusem HIV.

 

 

2 grudnia 2013 r. pod czujnym okiem jury oraz zaproszonych gości: p. Marii Nocek i p. Małgorzaty Kamody, p. Marka Koziorowskiego, p. Marzeny Orzoł i p. Małgorzaty  Czapli,  uczniowie  klas pierwszych wzięli udział w Międzyklasowym Turnieju Wiedzy o AIDS. Rywalizacja była bardzo zacięta, wszystkie drużyny wykazały się dużą znajomością tematu oraz pomysłowością i kreatywnością. Turniej przygotowało SK PCK pod kierunkiem p. Agnieszki Polilejko i p. Anny Gacek.

Wyniki rywalizacji:

I miejsce:

klasa 1 TL

II miejsce:

klasa 1 TŻ

III miejsce:

klasa 1 ZSZ

Zobacz galerię zdjęć!
 
Wpisany przez mgr Elżbieta Gawrońska 03 grudnia 2012

Światowy Dzień AIDS 2012

3 grudnia 2012 r. odbył się w naszej szkole happening poświęcony obchodom Światowego Dnia Walki z AIDS. W ramach imprezy odbyła się prezentacja multimedialna zawierajaca m.in. takie treści jak: drogi zakażenia wirusem HIV, HIV i AIDS a pierwsza pomoc, bezpieczne podróżowanie za granicę, fakty i mity oraz pokaz krótkich filmów informacyjnych z udziałem znanych osób: Agaty Buzek, Joanny Jabłczyńskiej i Michała Piróga.

 

 

Zobacz galerię zdjęć !
 
Wpisany przez mgr Elżbieta Gawrońska 28 listopada 2012

Konkurs wiedzy o AIDS

W ramach obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS został zorganizowany w naszej szkole konkurs wiedzy o HIV i AIDS. W konkursie wzięli udział przedstawiciele wszystkich klas. Laureaci:

 

1. Sylwia Matyja z kl. 1 TF 

2. Ewelina Majchrzyk z kl. 1 TL/TH

3. Krzysztof Brożek z kl. 3 TK

 

Pan dyrektor mgr inż. Stanisław Lech wręczył laureatom konkursu dyplomy i nagrody, których fundatorem było Krajowe Centrum ds. AIDS w Warszawie. 

 
Wpisany przez mgr Małgorzata Czapla 15 grudnia 2011

W dniu 15 grudnia 2011 r. w naszej szkole w ramach corocznych obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS - w tym roku pod hasłem "Więcej wiesz, mniej ryzykujesz" z inicjatywy szkolnego koła PCK we współpracy z nauczycielem biologii mgr Małgorzatą Czaplą odbyło się spotkanie, na którym w inny niż do tej pory sposób starano się przekazać najważniejsze informacje na temat HIV i AIDS.

W spotkaniu wzięły udział reprezentacje klas I - III. Uczennice - Patrycja Kurek, Elwira Granat i Paulina Napora wzięły udział w inscenizacji - Sąd nad AIDS. Podsumowaniem i jednocześnie wystąpieniem końcowym obrońcy były wypowiedzi znanych osób - Joanny Jabłczyńskiej, Michała Piroga, Agaty Buzek, Eweliny Flinty i Numer Raz m.in.sposobów zakażenia wirusem HIV, zakażeń matka - dziecko, prfilaktyki zakażeń wirusem HIV.

Rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny na plakat pod hasłem "Więcej wiesz, mniej ryzykujesz".

 

Dowiedz się więcej !
 
Wpisany przez mgr Agnieszka Polilejko 09 grudnia 2011
DSC00596

9 grudnia 2011 r. z inicjatywy Szkolnego Koła PCK w naszej szkole odbyła się prelekcja pod hasłem "HIV/AIDS - więcej wiesz, mniej ryzykujesz" zorganizowana przez mgr Agnieszkę Polilejko i mgr Annę Gacek. Spotkanie prowadziła, specjalnie zaproszona na tę okazję, doktor nauk medycznych, Pani Bożena Mrugała - Przybyła, która mówiła uczniom o chorobie - w jaki sposób można się nią zarazić, jak leczyć, jak się przed nią uchronić. Wykład okazał się na tyle ciekawy, że zgromadzona młodzież wdała się z Panią doktor w ciekawą dyskusję. Na zakończenie prelekcji nasz gość otrzymał w podziękowaniu piękny bukiet kwiatów.

Zobacz galerię zdjęć !
 
Poprzednia123Następna

Strona 1 z 3
Joomla SEO powered by JoomSEF
Położć kres erze min Karta ICE Rozkład jazdy PKPRozkład jazdy ZKM w Zawierciu Zobacz nasze gallerie zdjęć !